sobota, 28 grudnia 2013

Wózek elektryczny dla Pawła

Paweł  jakiś czas temu jeździł wózkiem inwalidzkim. Niezupełnie sam, bo spastyka czterokończynowa niestety nie ułatwiała mu tego. Szybko się męczył, ale próbował, zwłaszcza na podłożu płaskim, w poczekalniach, szpitalach, szkole. Jednak po ostatnich problemach zdrowotnych, przesadziliśmy syna na wózek spacerowy, ze względu na wygodniejsze siedzisko. No i Paweł stoi gdzie go postawimy, widzimy, że zadowolony nie jest.  Brakuje mu tej odrobiny samodzielności. Na jednym z turnusów rehabilitacyjnych poznał chłopaka na wózku elektrycznym i...rozmarzył się.
Robiliśmy przymiarki, ale żeby Paweł mógł sam obsługiwać wózek musi mieć trochę bajerów, które kosztują. Mamy maleńkie mieszkanie, więc przede wszystkim musi być zwrotny, no i mieć specjalny, wygodny dla kręgosłupa fotel.
Koszt takiego wózka to: 45128,86 zł.


Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie w programie Aktywny Samorząd i przyznano nam 7000 zł. Według państwa polskiego taka kwota powinna wystarczyć za zakup wózka elektrycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej, bo przecież skądś te kalkulacje brać muszą. Nam jednak wyszło, że musimy dołożyć 38128,86. Skąd? No przecież Paweł dostaje 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego miesięcznie. Mnie za opiekę całodobową nad Pawłem należy się 620 zł świadczenia pielęgnacyjnego plus dodatkowe 200 zł przyznane okresowo na razie do końca marca. Razem na miesiąc mamy więc 973 zł. Odkładając całość, kwotę potrzebną na wózek zebrałabym po ponad 3 latach, jest jednak jeden zasadniczy problem, my musimy coś jeść, opłacać mieszkanie itp. Jest nas piątka, tata Pawła pracuje po 12 godzin na dobę, w systemie zmianowym, w ruchu ciągłym, a więc weekendy, święta. Tu się już nie da nic dorobić. Od kilku lat na jednakowej stawce, od grudnia u nowego pracodawcy z obniżką pensji.
Dlatego znowu musimy prosić o pomoc.
Brakuje nam ok. 20 tysięcy złotych, z tym, że musimy je zebrać w miarę szybko, bo faktury do fundacji nie mogę przetrzymywać w nieskończoność.
Prosimy o wsparcie na poniższe konto:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem (za co jest wpłata)- „78 Dura Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”Prosimy o 1% podatku, te wpłaty wykorzystamy później na dalsze potrzeby Pawła. Wystarczy podać nr KRS 0000037904 oraz cel szczegółowy 1%: 78 DURA PAWEŁ.

Bylibyśmy wdzięczni za nagłośnienie naszej akcji.Jesteśmy na facebooku:
facebook
A może macie jakieś pomysły, sugestie, chętnie skorzystamy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz