Apel i Darowizny na konto

Paweł jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Strona Pawła w Fundacji 
Prosimy o pomoc finansową na jedno z podanych poniżej kont:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
w tytule podając dopisek "78 Dura Paweł - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"
Wpłaty zagraniczne:

Kod SWIFT (BIC): ALBPPLPW
PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994
(darowizny w dolarach amerykańskich USD)

PL 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309
(darowizny w euro)


Wpłacając 10 zł zapewniasz Pawłowi około 10 minut rehabilitacji.
Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc:)

Paweł urodził się jako wcześniak 15 lutego 1996 roku. Wkrótce po narodzinach doznał wylewu do centralnego układu nerwowego, czego efektem jest mózgowe porażenie dziecięce. Syn wymaga stałej systematycznej rehabilitacji. Do funkcjonowania potrzebuje drogiego specjalistycznego sprzętu. Paweł przeszedł całą serię bolesnych, skomplikowanych zabiegów ortopedycznych, całe miesiące spędził unieruchomiony w gipsie, a to nie koniec jego cierpienia. Brak możliwości poruszania się powoduje bolesne przykurcze mięśni, zwyrodnienia w stawach. Walczymy o zdrowie syna wszystkimi znanymi nam sposobami już od kilkunastu lat. Na to jednak potrzebne są środki. Niestety nasze finanse są bardzo ograniczone, wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości pomocy ze strony rodziny, znajomych. Aby zapewnić dostęp do specjalistycznej rehabilitacji, rocznie potrzebujemy kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najtańszy cykl dwutygodniowej rehabilitacji kosztuje 3000 zł, godzina domowej  rehabilitacji z masażem to wydatek 100 zł. 
W listopadzie 2011 roku syn przeszedł kolejny zabieg. Była to operacja nowoczesną metodą Ulzibata. Jest to metoda mało inwazyjna i co najważniejsze po operacji nie ma konieczności zakładania gipsu, a więc pacjent nie utraci umiejętności nabytych do tej pory. Uwolnienie mięśni ułatwiło możliwość lepszego siedzenia. Przykurcze uniemożliwiają prawidłową pozycję i powodują nieodwracalne zmiany w kręgosłupie.  Są widoczne efekty, postanowiliśmy więc kontynuować zabiegi. Koszt jednego 10.900 zł. Niestety NFZ nie refunduje  operacji tego typu. Całość plus zakwaterowanie i wyżywienie musimy opłacić sami. 
Jednak to później...
W tej chwili Pawła czeka ponownie szereg ciężkich operacji ortopedycznych. W  październiku 2012 odbyło się uwolnienie przykurczonych mięśni i ścięgien. Jest to zabieg przygotowujący do operacji na kościach zwichniętego stawu biodrowego. Znów cierpienie, po raz kolejny gipsy. Niestety decyzji o operacjach nie dało się odwlekać już dłużej, ponieważ zwichnięty staw zaczął dokuczać, dając objawy bólowe w innych stawach, między innymi kolanowym. Niestety lekarze nie wiedzą w jaki sposób pomóc Pawłowi. Stawu biodrowego nie da się nastawić, pozostaje resekcja główki kości udowej, jednak nikt nie daje gwarancji, że to przyniesie jakąkolwiek poprawę.
Nie pozwólmy, by na drodze do lepszej przyszłości synka, do życia bez bólu stanął brak pieniędzy na jego leczenie. Pomóż Pawłowi cieszyć się życiem.
 
Można podarować Pawełkowi 1% podatku, wystarczy w druk PIT wpisać nr KRS Fundacji 0000037904 i koniecznie cel szczegółowy 1% :"78 DURA PAWEŁ"
na druku formularza PIT wygląda to mniej więcej tak:
kliknij myszką aby powiększyć:
Zapraszam również na aukcje charytatywne dla Pawełka na Allegro:aukcje charytatywne
Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapraszamy:)
Dziękujemy za wszystkie podarowane przedmioty, które wystawiamy na aukcjach.
Kontakt: e-mail